Спряха Федерер още във 2-ия кръг в Рим

Миналогодишният финалист Роджър Федерер (Швейцария) отпадна във втория кръг на турнира от сериите "Мастърс" в италианската столица Рим с награден фонд с 3,45 милиона евро. Федерер, номер 4 в основната схема, загуби от 47-ия в световната ранглиста Жереми Шарди (Франция) с 6:1, 3:6, 6:7(6) след 2:06 часа.

Срещата се проведе при доста ветровито време, което затрудняваше играта. Швейцарецът спечели убедително първия сет, но загуби втория. В решителната трета част Шарди поведе с пробив с 3:2, но Федерер изравни.

В тайбрека при 6:5 швейцарецът имаше мачбол на свой сервис, но го пропиля, а след това Шарди стигна до успеха при първия си мачбол. Федерер завърши мача с 43 непредизвикани грешки.

В третия кръг Шарди ще срещне Иван Додиг (Хърватия), който отстрани Лукаш Росол (Чехия) с 6:1, 6:2. Номер 7 Анди Мъри (Великобритания) се класира за третия кръг, след като победи Марсел Гранойерс (Испания) с 6:2, 7:5 за 86 минути.

Мъри направи четири пробива в мача и имаше малки проблеми само във втория сет. Следващият съперник на британеца ще бъде Юрген Мелцер (Австрия), който се наложи над Марин Чилич (Хърватия) с 6:2, 6:7(5), 6:3 за 2:22 часа.

За третия кръг се класира и номер 15 Томи Хаас (Германия) след успех със 7:6(6), 6:1 над Игор Сайслинг (Холандия), посочва БТА.