Спортинг (Лисабон) закопа Порто

Спортинг (Лисабон) се наложи с 1:0 над Порто в дербито на 23-ия кръг на португалското първенство и запазва 2-ото място с 51 точки.

Така лисабонските лъвове изостават на 4 от лидера Бенфика и водят с 5 пред Порто, който е трети.

Единственото попадение в равностойния мач вкара нападателят на домакините Ислам Слимани в 52-ата минута с глава. Той застана между двамата централни защитници и насочи топката след подаване на Андре Мартин.

Порто пък завърши с десет човека заради червения картон на полузащитника Фернандо в 90-ата минута.

Тази вечер Насионал (Мадейра), който е на 5-о място, приема лидера Бенфика, уточнява БТА.

Ещорил е на 4-а позиция с 42 точки, на 4 след Порто, а това стана заради победата им с 1:0 над Маритимо. Ещорил игра с един по-малко от 39-ата минута заради червения картон на Рубен, но въпреки това удържа единствения гол на Жоао Педро Галвао, реализиран още в 11-ата.

Пасош де Ферейра, който през лятото игра квалификации за място в Шампионската лига, се измъкна от последното място след успех с 2:1 като гост на Витория Гимараеш.

Северняците от старата столица на Португалия поведоха в 12-ата минута от дузпа, реализирана от Андре Андре. В 37-ата пък миналият през Манчестър Юнайтед Бебе изравни, а 6 минути преди края Серджио Оливейра донесе победата на Пасош. Сега Беленензес и Олянензе са последни с по 17 точки, а Пасош е с две повече.