Коринтианс отпадна от борбата за титлата

Защитаващият титлата си в първенството на щата Сао Пауло- Коринтианс, отпадна в тазгодишното издание кръг преди края на предварителната фаза.

Тимът завърши 0:0 със скромния Пеняполензе и изостана с 4 точки от Итуано, който пък изненадващо победи с 1:0 като гост Сао Пауло в последния кръг.

През тази година 20-те отбора в елита на щата са разделени в четири групи по 5 състава и първите два от всеки поток отиват на четвъртфиналите, където световните клубни шампиони от 2012-а година няма да бъдат.

За първи път от 12 години насам във финалните осем отбора няма да бъдат и четирите най-популярни отбора от Сао Пауло.

Палмейрас, Сантос и Сао Пауло нямаха проблеми с предсрочното класиране. Палмейрас завърши първи в редовния сезон с 35 точки, което пък им гарантира домакинство във всички мачове в елиминациите до края.

От Коринтианс пък заподозряха умишлено поражение на местния съперник Сао Пауло от Итуано, но дори и съмненията да имат основание, Сао Пауло спечели и директния сблъсък с 3:2 преди седмица.

В първенството на щата Рио де Жанейро Флуминензе и Васко да Гама завършиха 1:1 в местно дерби, но и двата отбора вече са се класирали за полуфиналите в тази лига. Фред изравни за Флуминензе в средата на второто полувреме, след като Едмилсон откри за Васко пет минути преди края на първата част.