Спортинг без Божинов тръгна неуверено в Португалия

снимка: sporting.pt/

Отборът на Спортинг Лисабон стартира с неубедително равенство новия сезон в Португалия, след като завърши 1:1 като домакин с Олянензе.

Двубоят пропусна новото българско попълнение на тима Валери Божинов, който все още лекува болките си в кръста. По-рано през седмицата Бож изигра 20 минути за "лъвовете" в контрола на закрити врата, но от ръководството на лисабонския град са предпочели да предпазят нападателя от допълнителни усложнения на отминаващата травма.

Гостите излязоха напред в резултата с гол на Едуард в 30-тата минута на двубоя, но домакините успяха да се доберат до точката 13 минути преди последния съдийски сигнал с попадение на Марат Измайлов.

Така след първия ден от новия сезон в португалския шампионат все още няма отбор, който да е записал пълен актив от точки.