Спорна дузпа помогна на Байерн за пореден успех в Бундеслигата

Байерн (Мюнхен) трябваше да се потруди, за да изкове победа с 2:0 над Айнтрахт (Франкфурт) в 11-ия кръг на Първа Бундеслига.

Баварците запазиха комфортния си аванс от 7 точки на върха в класирането, благодарение на головете на Франк Рибери в 44-ата минута и на Давид Алаба от спорна дузпа четвърт час преди края.

Така Байерн вече има 30 точки в актива си и продължава да гледа уверено към титлата, като Айнтрахт остава на 3-та позиция с 20 пункта - 3 по-малко от втория Шалке и 1 повече от шампиона Борусия (Дортмунд).

Домакините можеха да поведат много по-рано в резултата, ако Давид Писаро не беше застанал на пътя на Давид Алаба и не бе анулирал гола му, тъй като беше в положение на засада.

Писаро наниза хеттрик по-рано през седмицата в Шампионската лига при разгрома 6:1 над Лил и сега отново започна сред титулярите. Той обаче не прецени, че е в засада и попречи на Алаба да вкара редовен гол, след като Франк Рибери бе предоставил по отличен начин топката.

Към края на първата част и попадение на Даниел ван Буйтен беше отменено заради положение оф-сайд, а в 44-ата минута все пак, Рибери откри резултата. Давид Алаба направи мощен пробив по дясното крило и подаде за Хави Мартинес, който след това предостави кълбото на французина, за когото не бе проблем да се разпише - 1:0.

Отново Рибери и Тони Кроос имаха шансове да увеличат преднината на баварците след почивката, но с добри намеси се отличи вратаря Кевин Трап. Преди това обаче Айнтрахт стигна болезнено близо до изравняването, когато Андерсон с глава разтресе напречната греда след центриране на Александер Майер.

В 75-ата минута обаче Вадим Демидов влезе в единоборство с Бастиан Швайнщайгер в наказателното поле на гостите и реферът малко пресилено посочи бялата точка. Алаба бе хладнокръвен при изпълнението на дузпата и не сгреши - 2:0.