Шедьовър на Ройс и дубъл на Левандовски изстреляха Борусия

Шампионът Борусия (Дортмунд) постигна важен успех с 3:1 при гостуването си на опашкарая и новак Аугсбург в мач от 11-ия кръг на Първа Бундеслига.

Играчите на Юрген Клоп бяха постигнали само постно реми 0:0 при последния си мач далеч от дома, но сега нямаше как да сбъркат срещу последния в класирането тим пред повече от 30 000 зрители на „SGL Арена".

Великолепно изпълнение на Марко Ройс даде аванс на шампионите още в 9-ата минута на двубоя (вижте видео тук), а полският стрелец Роберт Левандовски се разписа на два пъти в 51-ата (вижте видео тук) и 70-ата, за да направи преднината на гостите класическа.

Саша Мьолдерс реализира почетното попадение в актива на домакините, но те остават със скромния актив от 6 точки на 18-то място в подреждането. (вижте видео от головете в мача тук)

Борусия е на 4-та позиция, но се доближава до топ 3, като има 19 пункта и вече изостава само с 1 от Айнтрахт, който по същото време загуби с 2:0 визитата си на убедителния лидер Байерн (Мюнхен).

Втори в подреждането в Шалке с 23 точки, след като „кралскосините" осъществиха впечатляващ обрат в напрегнатия сблъсък с Вердер. Гостите от Бремен поведоха с 1:0 чрез Арън Хънт, но голове на Роман Нойщадер в 60-ата и Юлиан Дракслер в 70-ата минута донесоха важната победа на тима от Гелзенкирхен.

В другите мачове от деня Фортуна (Дюселдорф) стигна до равенство 1:1 с Хофенхайм на собствения си стадион, въпреки че поведе още в 4-ата минута чрез Роби Круз.

Хоселу обаче изравни в 39-ата минута и така двата тима поделиха точките в мача и запазват дистанцията помежду си на 1 точка в полза на Хофе.

Фрайбург и Хамбургер пък не си отбелязаха голове и също си разделиха 1 пункт.