Спорен гол повали младежите в Дания

снимка: БГНЕС

Със спорен гол Дания прекрати победната серия на младежкия национален отбор по футбол и спечели с 1:0 един от най-важните мачове в квалификациите за Европейското първенство през 2017 година.

Единственото попадение падна в 71-ата минута и бе дело на Хюлгасер успя да се разпише след разбъркване в наказателното поле на българите, а докато домакините изграждаха атаката си по левия фланг останаха сериозни съмнения за засада. Българските защитници с основание се хванаха за главите след головия удар от трудна позиция на около 13 метра от вратата, защото на няколко пъти оставиха датчаните да разиграват, а попадението падна с много точен, но не и особено силен изстрел – 1:0.

Секунди след инкасирания гол „лъвчетата“ можеха да получат ново попадение, защото отново след акция по левия фланг и центриране в наказателното поле Андерсен получи пространство и технично пробва да вкара, но нацели страничната греда.

До края на срещата, а и през първото полувреме, българите се постараха да създадат напрежение в противниковата пеналтерия, но опитите им да отбележат поне изравнително попадение бяха неутрализирани от домакините.

Така България остава с 9 точки от 6 мача, а Дания има 4, но само от 2 двубоя. Румъния също е с 9 пункта от 5 срещи, а Уелс е със 7 от 5 мача.