Спартак Плевен се наложи над Черно море с 14 точки

Спартак (Плевен) успя да постигне победа над Черно море във Варна с 94:80 точки в среща от предпоследния кръг на редовния сезон в Националната баскетболна лига, информира БТА.

И домакините, и гостите показаха много слаба игра, но баскетболистите на Спартак успяха да използват по-добре грешките на противника и заслужено спечелиха мача.

Двата отбора изиграха много слаба първа част, с ниска резултатност, в която преобладаваха грешките. Първите точки в мача бяха отбелязани от Николай Колев след минута и 40 секунди игра. Гостите, благодарение на добрата игра на Тодор Тодоров под коша в атака, успяха да поведат с 6:2.

Играчите на Черно море намалиха изоставането си до точка при 9:10. С две последователни тройки на Александър Дяковски и Симеон Ценов баскетболистите на Спартак поведоха с 9 точки при 18:9. Първата част бе спечелена от гостите с 19:11.

Слабата игра и на двата отбора продължи и през втората част, а стрелбата им бе повече от безобразна. Гостите обаче показаха макар и с малко по-добра стрелба от зоната на трите точки от Черно море и 4.30 минути преди почивката успяха да поведат с 13 точки при 30:17 чрез тройка на Росен Софрониев.

На почивката гостите имаха преднина от 13 точки - 43:30. Домакините след почивката, независимо че не подобриха особено играта си, се възползваха максимално от грешките на Спартак и успяха да намалят изоставането си до 7 точки при 40:47.

Гостите отново дръпнаха с 12 точки - 57:45 около три минути и половина преди края на третата част, а преди последната част Спартак водеше с 13 точки - 70:57.

През последната част гостите продължиха да трупат преднина, която в средата на четвъртината достигна 20 точки за Спартак - 85:65.

До края на мача баскетболистите на Спартак не срещнаха никаква съпротива и заслужено спечелиха двубоя. В последната четвърт за по пет лични нарушения игра напуснаха Симеон Илиев, Николай Колев и Джими Хънт от домакините.