Левски удари Рилски спортист в Самоков

снимка: SPORTA.BG

Вицешампионът Левски победи трудно като гост Рилски спортист (Самоков) с 80:75 точки в среща от 27-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже, информира БТА.

Възпитаниците на Константин Папазов започнаха вихрено мача и след 10 минути водеха с 15 точки - 24:9.

В началото на втората четвърт аванса им достигна 19 точки - 30:11, но на почивката домакините успяха да намалят пасива си на 9 точки - 36:45.

"Сините" продължиха да водят с около 10 точки през третата и до средата на последната част. 55 секунди преди сирената Бранко Миркович вкара тройка и играчите на Росен Барчовски се доближиха само на две точки от съперника - 69:71.

След това обаче Стефан Георгиев вкара кош и два наказателни удара за Левски. До края "сините" вкараха наказателните си удари чрез Димитър Ангелов, Арън Харпър и Маркъс Хол и стигнаха до успеха.

За Левски най-полезни бяха Маркъс Хол с 22 точки и Стефан Георгиев с 14 точки и 8 борби.

За Рилски спортист Бранко Миркович завърши с 19 точки, а по 14 точки добавиха Христо Захариев и Филип Вукосавлевич.

В Ямбол домакините разгромиха Балкан (Ботевград) с 92:61 (26:16, 14:23, 24:13, 28:9) точки. С тази победа Ямбол се утвърди на трето място в класирането след Лукойл Академик и Левски.

В срещата интрига нямаше, тъй като играчите на Иван Чолаков поведоха още в началото на мача, а през второто полувреме напълно пречупиха съперника си.

С "дабъл-дабъл" за победителите се отличи Джон Офоегбу с 20 точки и 13 борби. С по 17 точки завършиха Мартин Дурчев и Юлиян Радионов.

За гостите от Ботевград най-резултатен бе Станимир Маринов с 14 точки, а по 10 точки вкараха Димитър Маринчешки и Айзея Мартин.