Соколов с 24 точки при важен успех на Тренто

снимка: trentinovolley.it

Шампионът на Италия Диатек (Тренто) победи Копра Елиор (Пиаченца) с 3:0 (25:20, 25:22, 25:22) в среща от деветия кръг на италианското първенство по волейбол. Така Тренто си върна второто място във временното класиране.

Най-резултатен за шампионите стана българският диагонал Цветан Соколов, който се отличи с 24 точки. За гостите капитанът на тима Христо Златанов остана резерва, като се включваше във втория и третия гейм, посочва БТА.

Губерния (Нижни Новгород), воден от Пламен Константинов, постигна победа над гостуващия Динамо (Краснодар) с 3:1 (26:28, 25:18, 25:17, 25:21) гейма и се изкачиха на четвъртото място във временното класиране на руското първенство след изиграването на шестия кръг от шампионата.

Фрийдрихсхафен се класира за финала на турнира за Купата на Германия след 3:0 (25:15, 25:12, 25:12) над гостуващия Ингерсол в полуфиналните. Топреализатор на мача стана Валентин Братоев с 13 точки. Виктор Йосифов добави 8 точки. Другият български център Светослав Гоцев не се появи в игра, а четвъртият българин Венцеслав Симеонов не бе в групата за мача.

Асеко Ресовя (Жешув) постигна победа над гостуващия Индикпол (Олщин) с 3:1 (25:16, 16:25, 25:20, 28:26) гейма в среща от 10-ия кръг на мъжкото първенство на Полша. Българският национал Николай Пенчев бе титуляр за домакините и се отличи с 10 точки.

В друга среща от кръга Политехника Варшавска (Варшава) загуби като гост от Скра (Белхатув) с 0:3 (15:25, 28:30, 21:25). Иван Колев влезе в игра за столичани като резерва и записа 1 точки.

Воденият от Мартин Стоев Томис завърши първия полусезон в мъжкото първенство на Румъния начело в класирането. В 11-ия кръг Томис спечели срещу гостуващия Университатя Клуж (Клуж-Напока) с 3:0 (25:19, 25:14, 25:15) гейма. Българите Андрей Жеков, Владислав Иванов и Дмитрий Бахов бяха в стартовия състав на Томис