Първа загуба за "лъвиците" в Европейската лига

снимка: cev.lu

България допусна първа загуба в тазгодишното издание на Европейската лига по волейбол за жени.

В четвъртия си домакински мач от група "А" на турнира българките загубиха от Турция с 1:3 (25:19, 13:25, 18:25, 16:25) гейма за 1:40 час в зала "Христо Ботев". Въпреки поражението България остава начело в групата с 9 точки, след като спечели първите си три мача.

На второ място е Турция с 6 точки. Избраничките на селекционера Иван Петков спечелиха само първата част, след което настъпи спад в играта им и гостенките поеха инициативата.

Отборът на Турция спечели категорично следващите три гейма. С 19 точки за българския отбор се отличи Гергана Димитрова, а 9 точки добави нейната съотборничка Нася Димитрова.

Най-резултатни за Турция бяха Гьозде Йълмаз и Кюбра Акман с по 18 точки. В другия мач от групата Азербайджан победи Словения с 3:0 (25:18, 25:19, 25:11) гейма. На 19-и и 20-и юни България гостува на Словения, посочва БТА.