Соколов и Тренто с нова наказателна акция в ШЛ

снимка: trentinovolley.it

Отборът на Тренто, с българския национал Цветан Соколов в състава си, записа пета поредна победа в Шампионската лига. Италианският шампион прегази швейцарския Енерджи Инвестмъндс (Лугано) като гост с 3:0 (25:16, 25:12, 25:15). Любопитен факт е, че главен съдия на срещата бе българският рефер Игнат Митев.

Възпитаниците на Роберто Серниоти бяха тотални господари на игрището по време на целия мач и не оставиха никакви шансове на домакините, които просто нямаха аргументи срещу по-високата класа на съперника си.

Гостите вземаха ранно предимство във всеки един от геймовете, като позволиха на съперника си да спечели най-много точки в първия - 16, а във втората и третата част го разгромиха с 25:12 и 25:15, като тази “тренировка” за трентинци продължи малко повече от час.

Цветан Соколов изнесе поредния си силен мач за Тренто и стана топреализатор на отбора с 11 точки. По 9 пункта за успеха добавиха Филипо Ланца, Себастиан Соле и Алешандре Ферейра. За домакините от Лигано Жоел Брушвайлер и Фелипе Бандеро приключиха с по 11 точки.

След тази победа Тренто си гарантира първото място в група D и място на плейофите. На италианците им остава още един мач  - гостуване на германския шампион Берлин Ресайклинг Волейс (Берлин), който победи с 3:0 Аркас Спор (Измир) в другия мач и също се класира за елиминациите. Двубоят в Берлин е на 18 декември от 20:30 часа българско време.