СНИМКИ: Мани Пакиао загуби с нокаут от Хуан Мануел Маркес

Филипинската боксова звезда Мани Пакиао допусна изненадваща загуба с нокаут от мексиканеца Хуан Мануел Маркес в полусредна категория на галавечер в "MGM Гранд Гардън Арена" в Лас Вегас.

След брутална битка на ринга, в края на шестия рунд, 39-годишният мексиканец успя да вкара убийствен десен прав, който прати Пакиао по очи на земята, а съдията прекрати срещата. Филипинецът лежа близо минута, преди да успее да стане, но все пак успя да се освести, за да даде интервю след мача.

Това бе четвърти двубой между двамата, като първият завърши наравно, а вторият и третият бяха спечелени от Пакиао, но този път Маркес му го върна с лихвите за предишните поражения.

"Знаех, че той ще стане агресивен", каза Маркес след мача. "Също така знаех, че трябва да се възползвам от това. В последните три рунда мислех, че Пакиао ще ме нокаутира, но знаех, че и аз мога да го нокаутирам, както се и случи. Просто нанесох перфектен удар".

"Получих удар, който не видях", пък бе коментарът на Пакиао след срещата.

Преди филипинецът да бъде проснат на пода, и тримата съдии му даваха предимство с 47-46 точки. Нокаутът бе първи за Мани Пакиао от 1999 година насам, когато той се състезаваше в по-долната категория.

Иначе двамата сътвориха истинско зрелище за публиката, като първо Пакиао бе пратен в нокдаун в третия рунд, но след това филипинецът успя да се върне в мача и на свой ред прати в нокдаун Маркес в петата част. В оказалия се последен шести рунд, двамата си размениха по няколко много тежки удара, преди мексиканецът да издебне Пакиао и да го нокаутира точно преди гонга - в 2:59 минута на рунда.

Въпреки загубата, Мани Пакиао ще прибере най-малко 23 милиона щатски долара за този мач, докато Маркес има гарантирани 6 милиона.