(СНИМКИ) Левски си го върна тъпкано на Берое

Левски изнесе силна продукция и се наложи с категоричното 4:0 в Стара Загора над Берое. По този начин "сините" си върнаха на заралии, които преди няколко седмици ги биха на Герена. Столичани поведоха в 21-та минута чрез Давид Яблонски. Жорди Гомес добави един гол в 45-та минута и „Левски“ поведе с два гола преди почивката. Роман Прохазка добави попадение в 86-та минута, а Паулиньо оформи райното 0:4 в 89-та минута.

„Берое“ влезе в двубоя като трети във временното подреждане, а гостите от „Левски“ заемаха 4-та позиция в класирането.

В началните минути „Берое“ натисна своя съперник и Желев центрира опасно на два пъти. След второто центриране в 8-та минута се получи сериозно разбъркване, при което Бандаловски опита удар, но той бе блокиран и Митрев улови.

Гостите поведоха във 22-та минута на мача. След разбъркване топката бе избита извън пеналта, но попадна у Яблонски, който прати кълбото в мрежата с удар в горния ляв ъгъл на вратата – 0:1.

В 32-та минута Цонев открадна топката на фланга и намери Охене в пеналта. Ганаецът подаде на Педро, който стреля от границата на наказателното поле, но топката мина на сантиметри от гредата.

Три минути след това Обертан проби през центъра и стреля от дъгата, но топката мина на метър от гредата.

В 39-та минута Горанов проби по левия фланг и центрира за Паулиньо в пеналта, който успя да играе с топката, но Аргилашки улови.

В 45-та минута „Левски“ отбеляза втори гол. След продължителна атака за гостите Обертан намери Жорди Гомес, който шутира от около 28 м, топката рикошира в горната греда и влезе в мрежата за 0:2.

На почивката Александър Томаш извърши две промени в своя състав. В игра се появиха Камбуров и Карачанаков, които замениха Бригидо и Адамович.

В 52-та минута Обертан намери Буш в пеналта, а румънецът успя да стреля, но не затрудни Аргилашки.

Три минути след това Камбуров потърси Педро с дълъг пас, португалецът успя да си поведе, но Яблонски го блокира, а Митрев го изпревари и улови.

В следващата минута Буш засече центрирана от корнер топка, но ударът му мина над вратата.

В 61-та минута Обертан намери Панайотов, който стреля от ъгъла на пеналта по диагонала, но Аргилашки улови.

Пет минути след това Иван Горанов стреля от пряк свободен удар, топката срещна стената и се върна в него. Вторият удар се удари в играч в синьо и топката излезе в аут.

В ответната атака Леони проби по фланга и се опита да намери Педро, но той бе изблъскан в пеналта и бранител изчисти в корнер.

Минута след това Райнов стреля страхотно от далечна дистанция, но Митрев се намеси отлично и изби в ъглов удар.

В 78-та минута „Берое“ имаше страхотен шанс. След центриране топката достигна до Карачанаков, който стреля от границата на пеналта, Митрев обаче успя да спаси, топката попадна в Охене, но вратарят отрази и добавката, изчиствайки в корнер.

Четири минути след това Обертан стреля от границата на пеналта, но топката мина много над вратата.

В 86-та минута Обертан овладя в наказателното поле, намери Прохазка, който стреля в близкия ъгъл и успя да отбележи за 0:3.

Три минути по-късно Паулиньо бе изведен в наказателното поле и успя да се разпише за крайното 0:4