Ботев символично погреба бг футбола, но съвсем наистина закопа ЦСКА

Ботев показа характер и реагира по най-добрия начин след скандалното си отпадане от турнира за Купата на България. "Жълто-черните" надиграха и победиха с 2:1 ЦСКА-София у дома в двубой от 32-ия кръг на Първа лига. Провалът на "червените" означава, че Лудогорец официално е шампион на България за седми пореден път. До финала на Първа лига остават 4 кръга, а разградчани водят с 13 точки пред столичани.

Двубоят на базата в Коматево започна със стотици хвърлени към терена карамфили в знак на протест от страна на привържениците на Ботев срещу начина, по който любимците им бяха ограбени в полуфинала срещу Славия.

Жоао Пауло изведе "канарчетата" напред в резултата в 32-ата минута. Бразилецът се възползва от грешка на Николай Бодуров и очи в очи с Черниаускас не сгреши за 1:0.

Гостите изравниха в началото на второто полувреме чрез Жан Карлос Бланко, който се разписа с глава след центриране от свободен удар за 1:1.

В 55-ата минута Стивън Петков завърши с красив гол от воле страхотна комбинация между Жоао Пауло и Йордан Минев за 2:1.

Тодор Неделев и Жоао пауло пропуснаха да решат мача, след като и двамата пропуснаха по веднъж останали сами срещу вратаря на ЦСКА.

Драмата настъпи в последната минута на продължението на мача, когато реферът Драгомир Драганов отсъди дузпа за гостите за игра с ръка на Йордан Минев на голлинията, за което защитникът на Ботев получи и директен червен картон.

С блестящо спасяване обаче полският вратар Даниел Кайзер, който бе титуляр под рамката, парира удара на Бланко от бялата точка и спаси трите точки за Ботев.