Смях в залата: Да си бяхте отпаднали от Чили...

„Смях в залата“ е рубрика на Sporta.bg, в която се опитваме да представим забавната част на света на спорта и в този случай – футбола.

Какво казаха бразилците след края на „мача“ с Германия? Какви бяха скритите послания в отзивите?

"Срам на срамовете", твърдеше заглавие в бразилските медии. Ми да си бяхте отпаднали от Чили, казваме ние.

Нямам съмнение, че в мача за третото място отборът ще бъде наред“, каза Дъглас Майкон. Отборът ще бъде наред, но в отбора ще бъде Фред, казваме ние.

"Не мисля, че тази загуба ще постави петно върху кариерата на всеки един от нас“, каза Даниел Алвес и е напълно прав. Ще постави седем петна, казваме ние.

За съжаление, не успяхме да се преборим за титлата, но животът продължава“, каза Уилиан. Животът продължава, просто без вас, казваме ние.

Един мач не може да зачеркне това, което си постигнал на терена в продължение на дълги години“, каза Даниел Алвес. Като играч на Барселона той май се е объркал, че дава изказване след отпадането от Байерн на полуфинал в Шампионската лига през 2013-та година с общ резултат 0:7. С Бразилия той не е постигнал нищо, казваме ние.

Аз съм благодарен на Господ, че ми даде уникалната възможност да играя за Бразилия на това Световно“, каза Хълк. Уникално е, че такъв „футболист“ е национал на Бразилия и той трябва да благодари на Господ, че се е родил в едно поколение с Фред и Жо, а не с Роналдо и Ромарио, казваме ние.

Борихме се, дадохме всичко от себе си, но за съжаление отпадаме на полуфиналите", каза Даниел Алвес. Отпадаме е меко казано, казваме ние.

Сега е важно да вдигнем глава и да преживеем тази загуба“, каза Фернандиньо. Да беше вдигнал глава да видиш, че зад теб тича Кедира, казваме ние.

На бразилците не им се получаваше нищо през цялото време, а във футбола се играе 90 минути“, каза Диего Марадона. 90 минути играят само тези, които не могат да вкарат 4 гола за 6 минути, казваме ние.

Получихме урок в този мач“, каза Данте. Урокът е никога не играй с по-силни отбори, когато си бил Хърватия и Чили с дузпи, казваме ние.

"Честно да ви кажа, не мога да дам обяснение. Не можеш да обясниш необяснимото", каза Жулио Сезар. Ми като играеш с двама защитници в първите 15 минути и тичаш напред, все едно играеш реванш, а си загубил с 0:3 в първия мач... казваме ние.

Гордея се с националния отбор", каза Юрген Клинсман. Гордей се с Тим Хауърд, че щеше да поемеш повече в мача с Белгия, казваме ние.

Давид Луис трябваше да бъде лидер на този отбор, но той пръв напусна кораба", каза Алан Хансен (бивш защитник на Ливърпул). ПСЖ се бият по челото: За тоя дадохме 50 милиона!