"Смърфовете" извоюваха първи три точки при Акрапович (ВИДЕО)

снимка: lokomotivpd.com

Локомотив (Пловдив) се наложи трудно с 1:0 над Пирин (Благоевград) в двубой от 21-ия кръг на Първа професионална лига, изигран при затворени врати на "Лаута". Единственото попадение в мача бе дело на Димо Бакалов, който се разписа в 29-ата минута. В последните 10 минути "смърфовете" играха с 10 души на терена заради червения картон на Буна, но това не им попречи да завоюват първи успех от шест мача насам. Това бе и първа победа на тима под ръководството на Бруно Акрапович.

Срещата стартира с домакински натиск, който обаче не доведе до нищо сериозно пред вратата на Георги Георгиев. Първата по-опасна ситуация в мача дойде едва в 16-ата минута, когато след центриране отляво Димо Бакалов на първа греда продължи топката назад, където капитанът Веселин Марчев стреля с глава, но над вратата.

В 29-ата минута Анте Аралица намери технично Марчев, който се освободи от Костадин Ничев, напредна отдясно и центрира прострелно във вратарското поле, където необезпокояваният на втора греда Бакалов се разписа за 1:0. Това бе и 6-и гол за играча на "смърфовете" през настоящата кампания.

В 41-ата Локомотив можеше да удвои аванса си, но вратарят на "орлетата" Георги Георгиев се намеси отлично след страхотния рейд на Аралица между няколко футболисти в зелено и последвалия му удар по земя.

След почивката Локомотив (Пловдив) продължи да бъде по-активният тим и повече да търси гола. Аралица, Марчев и Бакалов обаче не успяха в опитите си да поразят целта за втори път.

Десет минути преди края Локомотив остана с човек по-малко. След глупава неспортсменска проява срещу Георги Георгиев, Абделхаким Нур Буна получи втори жълт, и съответно червен картон. В даденото от главния съдия Николай Йорданов продължение Пирин можеше да изравни, но със сетни сили Илко Пиргов успя да се намеси и да парира удар с глава на включилия се в предни позиции страж Георгиев, като по този начин гарантира първи три точки за "черно-белите" под ръководството на Бруно Акрапович.

След победата Локо се закова на 7-ата позиция в подреждането с 26 пункта, докато Пирин е на незавидното 12-о място с 19 точки.