Бог прощава , Левски - не! Ботев пак склони глава на Герена

Левски изтръгна трудно 1:0 в дербито срещу Ботев на "Герена" и съхрани шансове дори за титла. Без да впечатли отборът на Делио Роси все пак зарадва около 8-9 хиляди души на "Георги Аспарухов".

Интересното е, че последният успех на Ботев срещу този съперник в София бе през март 1998 година. След тоова 20 поредни сблъсъка приключиха с поражение за "жълто-черните" (18 за първенство и 2 за Купата). Днес и 21-ото фиаско стана факт.

Преди срещата имаше грозни сцени из столицата. На ул. "Черковна" фенове на Ботев и Левски се млатиха, а полиция респектира бултрасите с палки.

Иначе дербито на стадион "Георги Аспарухов" бе нервно и изобилстваше от здрави сблъсъци. Над 500 "жълто-черни" запалянковци видяха 3 страхотни възможности за гол. Неделев тресна гредата с яка тупалка от 22 метра през първата част, а през втората - новото попълнение Диого Кампос и Афонсо имаха 100-процентови ситуации, но не успяха да пронижат Митрев.

Единственият шанс за "сините", преди гола, бе след удар на бившето "канарче" Антонио Вутов с глава след корнер. Попадението дойде в 88-ата минута, когато екслевскарят Пламен Димов си заби автогол пред Сектор "Б".

Поражението слага край на 12 поредни мача в първенството, в който Ботев не бе губил. Тимът на Николай Киров остава с 32 точки на пето място в класирането. Левски пък е трерти с 42 пункта.