"Смърфовете" атакуват за осми път Купата, досега имат седем неуспеха

Локомотив Pd се класира за финала за Купата на България! „Черно-белите“ завършиха наравно 0:0 със Септември в София и след общ резултат 4:0 пловдивчани отиват да спорят за трофея! След 7 години чакане Локомотив отново е на финал за Купата, която досега от седем опита във финални мачове все се изплъзва на втория по значимост пловдивски тим.

Срещата на националния стадион „Васил Левски“ започна с минута мълчание в памет на легендата на българския футбол Красимир Безински.

В 5-та минута Мартин Луков трябваше да се намесва, като предотврати удар по посока своята врата. Локомотив отговори с опасен изстрел на Анте Аралица, но топката мина встрани от целта. В 9-та минута Илия Димитров от домакините получи пас на изгодна позиция, а играчът се размина с топката и не успя да нанесе удар.

В 52-та минута Абделхаким Буна засече с глава центриране от корнер, но стражът Валентин Галев достигна до топката. В 67-та минута шанс се откри и пред Анте Аралица. Нападателят стреля силно над вратата. В самия край на срещата Абделхаким Буна можеше да донесе успеха. Белгиецът стреля от наказателното поле, но топката мина на сантиметри от страничния стълб.

Финалът за Купата е на 15 май, а Локомотив ще срещне победителя от втория полуфинал между ЦСКА-София и Ботев (Пловдив).