"Смърфове" и "дракони" заформиха зрелище на Лаута

Локомотив и закъсалият Дунав извъртяха зрелищно 2:2 в първи мач от плейофите на група "Б" във втората осмица на първенството. Драмата бе пълна, защото "смърфовете" цял мач играха с човек по-малко, съдията свири 2 дузпи, а за капак русенци изравниха в последната секунда.

Празникът Цветница не донесе късмет на "черно-белите" и около 600 техни фенове на стадиона. Вратарят Милина получи директен червен картон за спъване на откъснал се играч на Дунав още в 8-ата минута. Наложи се Бруно Акрапович да вади Янко Ангелов, за да влезе резервният страж Илко Пиргов.

Локомотив не се предаде и с човек по-малко контраатакуваше опасно. Гостите обаче на 2 пъти матираха защитата и само гредите спасиха Пиргов. Съдията Николай Йорданов пък свири дузпа за Локо и в 35-ата минута капитанът Веселин Марчев я вкара.

През втората част играта съвсем се отвори и това доведе до куп интересни положения. Най-деен в тима на русенци бе бившият "смърф" - Бирсент Карагарен. Асеновградчанинът сновеше и по двата фланга и често надиграваше с техника и бързина своите опоненти.

Агитката на Трибуна "Бесика" показа какво е яка подкрепа и взриви няколко бомбички, освен това Лаута Арми запали факли и димки, които прекъснаха за няколко минути мача заради стелещата се димна завеса. Имаше и кратка заря.

Дунав натисна здраво и успя да стигне до дузпа в 66-ата минута. Пиргов обаче с котешки рефлекс отрази силния удар на Шопов за кеф на публиката.

В 73-ата минута дебютиралият за Дунав Исмаил Иса бе оставен непокрит и с глава изравни. В 75-ата минута рикошет прати топката удобно на крака на Игор Банович и той разстреля вратаря, с което хвърли делириум Лаута.

Гостите упражниха сериозен натиск в края на срещата. В последната пета минута на продълженията Бирсент Карагарен навърза лековато няколко играчи на Локомотив и хитро върна кълбото към Диян Димов, който със силен шут опъна мрежата зад Пиргов за крайното 2:2.

След последния съдийски сигнал разочарованите футболисти в черно-бяло налягаха по тревата, но все пак намериха сили, за да поздравят страхотните си фенове. Русенци пък могат да са доволни от точката, но не и от играта си.

Локомотив е с 32 точки на първо място в своята група. Утре обаче Септември (31) може да изпревари "черно-белите", ако бие Етър в София. Дунав пък е с 21 точки и със сигурност ще трябва да мине през баражи, за да се спаси от изпадане във Втора лига.