Надъхан Берое шокира безпомощен Левски на "Герена" (ВИДЕО)

снимка: lap.bg

Берое изненада Левски и надви тима на Делио Роси с 2:1 на "Герена" в първи мач от плейофите за първата шестица на Първа професионална лига. Заралии изиграха невероятен мач и с голове на Педро Еуженио и Камен Хаджиев не дадоха шанс на безпомощните домакини. При резултат 1:0 за Берое Роман Прохазка пропусна дузпа и това се оказа фатално за левскарите. Те успяха да върнат едно попадение през втората част, дело на Сержиу Буш, но силите им стигнаха само дотам.

Двубоят тръгна кошмарно за Левски, след като „сините“ бяха попарени още от съблекалнята. В 3-ата минута грешка в отбраната на домакините позволи на Педро Еуженио да поведе старозагорци напред в резултата. Той бе изведен зад защитата на Левски, измами с финт Холмар Ейолфсон, обърна се и от малък ъгъл прехвърли излезлия напред Митрев за 1:0.

В 11-ата Еуженио можеше да удвои актива на Берое. Звездата на гостите стреля от фаул от малък ъгъл, а топката срещна напречната греда за щастие на Божидар Митрев. Левски не успя да наложи контрол, а най-опасното положение за „сините“ бе удар на Паулиньо, уловен от Перниш.

Еуженио можеше да има хеттрик в 39-ата минута, но пропусна за втори път. Милен Желев проби добре отдясно и подаде към Камбуров, който от аутлинията в наказателното поле намери голмайстора в мача на далечната греда, но ударът на португалеца с глава мина на сантиметри до вратата.

Последната минута от първата част се оказа ключова в мача. Тогава „сините“ получиха право да изпълнят дузпа след нарушение срещу Станислав Костов. Роман Прохазка застана зад топката и стреля мощно, но Перниш показа блестящ рефлекс и спаси наказателния удар.

Левски започна кошмарно и второто полувреме, като в 49-ата минута тимът на Делио Роси бе в тотален шок от втори гол на заралии. Центриране от фаул доведе до удар с глава на Камен Хаджиев, а топката бе нанизана в мрежата на Митрев от близка дистанция за 2:0.

Чак в 62-ата „сините“ се посъбудиха, но удар на Жорди Гомес от границата на наказателното поле премина на сантиметри от гредата на Перниш.

В 75-ата минута Левски намери отговор на въпросите на Берое след продължителен натиск. Влезлият като резерва Станислав Иванов намери Буш след пробив отляво в наказателното поле, за да може румънецът да засече топката и да върне интригата – 1:2.

Четири минути по-късно „сините“ поискаха втора дузпа за игра с ръка на Виданов, но тя бе близо до тялото на футболиста и съдията подмина ситуацията.

След престижния успех Берое се доближи само на две точки от Левски до третата позиция. Тимът на Александър Томаш продължава да е 4-и с 48 пункта, докато "сините" на Делио Роси държат са с позиция по-напред и с актив от 50 точки.