Сълзите в очите на големия Джерард

Капитанът на Ливърпул Стивън Джерард не успя да сдържи сълзите си, след като неговият отбор успя да стигне до драматичен успех с 3:2 над Манчестър Сити в дербито на 34-ия кръг на Премиършип.

Мърсисайдци имаха комфортен аванс от 2:0 през първата част, но през второто полувреме резултатът беше изравнен. Сити дори имаше шанс да спечели срещата, но в крайна сметка домакините чрез Коутиньо успяха да стигнат до ценните три точки.

Това прати Ливърпул еднолично на върха с актив от 77 точки - 7 пред Манчестър Сити (два мача по-малко) и 5 пред Челси (1 мач по-малко). Това означава, че при 4 победи до края на шампионата Пуул най-накрая ще стане шампион след пауза от над 23 години.

Логично Стивън Джерард беше най-щастливият човек в редиците на Ливърпул, като не успя да сдържи сълзите си от радост. В брилянтната си кариера той е печелил много титли, сред които и тази в Шампионска лига, но така и не е вдигал титлата в Премиър лийг над главата си.

След мача той събра възпитаниците на Брендън Роджърс в средата на терена, за да им каже няколко думи, но категорично отказа да каже пред медиите какво точно е казал на своите съотборници.