Леверкузен се върна в Топ 4

Отборът на Байер Леверкузен се завърна в зона "Шампионска лига" на немската Бундеслига, след като днес "аспирините" постигнаха труден успех с 2:1 при домакинството на Херта.

Така бившият тим на Димитър Бербатов събра актив от 51 точки, изпреварвайки Волфсбург на четвъртото място във временното класиране. "Вълците" остават пети с 50. Херта пък запазва 10-ата си позиция с 37 спечелени пункта до момента.

И трите гола на "Бай Арена" бяха отбелязани през първото полувреме на двубоя. Щефан Кислинг откри за Леверкузен още в първата минута, бележейки след асистенция на Джулио Донати.

В 24' трибуните отново изригнаха, защото домакините съумяха и да удвоят преднината си. Юлиан Брандт оползотвори подаване на Хюн-Мин Сон и преодоля Томас Крафт за 2:0.

Херта все пак се върна в срещата чрез попадението на Сандро Вагнер в 38', но през втората част "старата дама" така и не успя да намери начин да "открадне" поне точка от "Бай Арена".