Словения изхвърли Холандия от Евроволей 2015

снимка: cev.lu

Отборът на Словения победи с категоричното 3:0 (25:16, 25:19, 25:22) тимът на Холандия на Евроволей 2015 в столичната зала "Арена Армеец" в първия мач от 1/8-финалите за деня и по този начин си осигури нова среща срещу световния шампион Полша, с когото бяха заедно в предварителната група, която се игра в Двореца на културата и спорта във Варна. "Лалетата" изиграха най-слабия си мач от началото на Европейското първенство, докато опонентът им показа добра сработка и лесно стигна до крайния успех след по-малко от 90 минути игра.

През първия гейм играта на Холандия бе далеч от това, което показаха те срещу българите и това даде резултат. Нищо в полето им не се получаваше и след 25:16 те вече изоставаха в резултата.

Втората част започна с ново предимство за Словения и до първата почивка те вече имаха аванс от 8:4. Постепенно обаче "лалетата" настигнаха опонентите си и изравниха при 11:11, а при втората техническа пауза символичните гости все пак бяха напред в резултата с 16:15. Все пак словенците се откъснаха отново с три точки аванс при 21:18, а до края на частта дадоха само една точка на противника за 25:19. Статистиката от първите две части показва, че Холандия няма точка от блокада, което доказва слабата им игра в днешния ден.

Третата част бе най-равностойна, като драмата в нея се запази до края на гейма, когато двата отбора играеха при резултат 20:20. Тогава обаче нервите на словенските национали се оказаха по-здрави и след 3:0 те си осигуриха място сред най-добрите 8 на Стария континент.