След 4 години – Пирин (Бл) отново в А група

След четиригодишно „изгнание“ извън елита на българския футбол отборът на Пирин (Благоевград) отново заслужия промоция за А група, след като приключи на второ място шампионата на втората ни дивизия.

„Орлетата“ победиха категорично с 4:0 ФК Бургас в последния 30-ти кръг на първенството и зарадваха родните си фенове с блестящ завършек на сезона. Пирин се нуждаеше само от точка срещу морския си съперник, за да се преборят с Локомотив (Горна Оряховица) за втората позиция, но свършиха перфектно работата си и още до почивката си осигуриха комфортен аванс от два гола.

Ключов за развръзката в битката за второто място се оказа предишния кръг, когато Пирин завърши наравно 0:0 с лидера и сигурен участник в елита от следващия сезон Монтана. По същото време Локомотив (ГО) направи грешна стъпка и стигна само до 1:1 при визитата си именно на ФК Бургас и остана в неизгодна позиция за преследване на промоция в А група.

Така Монтана със 78 (3:0 като гост на Раковски в последния кръг) е водач във втората дивизия, а Пирин с 61 е на второ място и от новия сезон се завръща в елита. Локо (ГО) надви с 4:2 Ботев (Гълъбово), но това му донесе само 59 точки и така тимът остава в Б група.

Мартин Тошев в 12-ата минута откри резултата за Пирин, а Тони Тасев в 43-ата се разписа за 2:0. Драги Коцев в 48-ата съвсем елиминира интригата, а крайното 4:0 бе фиксирано от Владислав Златинов.