Славия засили Видима към изпадане

Славия засили отбора на Видима Раковски към участие в "Б" група през следващия сезон, след като днес "белите" изтръгнаха успех с 2:1 при визитата си в Севлиево в среща от 27-ия кръг на първенството.

Видима се намира в зоната на изпадащите на Виктория футболно първенство с актив от 14 точки, изоставайки на 5 пункта зад Локомотив София и спасителното 13-о място.

Надеждите на севлиевци щяха да се възродят при евентуална победа над "белите", особено и имайки предвид, че утре "железничарите" домакинстват на Лудогорец. Славия от своя страна събра 47 точки, които обаче оставят столичани на 7-а позиция.

Не така обаче се развиха събитията на ст. "Раковски", като изминалите 90 минути доближиха стремглаво домакините до напускане на елита. Първата част завърши при равенство 1:1, но смъртоносен удар на Тайсуке Акийоши в 79' попади надеждите на Костадин Ангелов и неговите футболисти.

Двубоят не потръгна добре за Видима от самото му начало, след като "белите" откриха след само 9 минути игра. Отбраната на домакините позволи на Златинов да се озове на стрелкова позиция, като ударът на последния бе гарниран и с рикошет, който съвсем не остави шансове на Василев да се намеси.

Севлиевци все пак възстановиха равенството в 33', когато точен бе Пламен Кожухаров. Последният стреля добре по посока пазената от Стефано Кунчев врата, като въпреки, че стражът успя да докосне кълбото, то се озова в мрежата за 1:1.

През втората част футболистите на Коце Ангелов излязоха с надеждата да търсят победен втори гол, но вместо това допуснаха такъв. Това се случи само 11 минути преди края, когато Славия стигна до крайния успех. Японецът Тайсуке Акийоши получи подаване в наказателното поле на Видима, обърна се и отправи точен изстрел, който отново матира Василев за крайното 1:2.