Берое изпрати Илиан Илиев с победа над Черно море

Берое постигна лесна победа с 2:0 над Черно море в двубой от 26-ия кръг на Виктория ФП и се бетонира на деветото място в класирането, възползвайки се от грешката на Миньор Перник днес, който завърши наравно със слабака Калиакра.

Това беше и последния мач на Илиан Илиев начело на тима. Той напуска Берое, а от лятото ще поеме софийския гранд Левски.

Неговите момчета го изпратиха по възможно най-добрия начин, печелейки срещата срещу един от най-добре представящите отбори в елитната ни група през пролетта.

Домакините започнаха по-добре срещата и имаха териториален превес. Двата отбора имаха доста кадрови проблеми преди срещата, а за Черно море те се увеличиха още в 5-ата минута. Вратарят Петър Денчев получи контузия в областта на корема и бе принудително заменен две минути по-късно от Пламен Колев. Титулярът беше изнесен на носилка, а в последствие треньорският щаб му помогна да се изправи, но той не можеше да стъпва на десния си крак.

Берое продължиха да натискат своя морски съперник и логично в 18-ата минута стигнаха до гол. Веселин Пенев направи страхотен рейд по лявото крило и центрира в наказателното поле, където Ливраменто с прецизен удар даде аванс на своя тим - 1:0.

Гостите можеха бързо да върнат попадението, след като оставеният непокрит Дончо Атанасов получи топката в наказателното поле, стреля силно, но Акалски с крак изби топката. След това Александър Александров стреля отдалеч, но отново вратарят спаси.

Освен тези две положения Черно море не успя да създаде нещо по-интересно, докато Берое успяваше да задържи играта в центъра. В 38-ата минута Здравко Илиев центрира в наказателното поле на гостите, Колев се размина, а Ангелов свали към Ливраменто. Той стреля от малък ъгъл, а бранител на варненци игра с ръка. Съдията не се поколеба и отсъди дузпа, а Емо Ангелов я реализира - 2:0.

В 55-ата минута Каядо центрира от фаул, а Емо Ангелов не можа да отбележи на празна врата от 3 метра с глава. Берое продължи да играе по-добре и след почивката, но така и не успяваше да отбележи трети гол.

Най-опасното положение за старозагорци дойде в 80-ата минута, когато след грешка на отбраната Каядо остана сам срещу вратаря, но подходи несериозно и пропусна. 10 минути по-късно Тодор Христов също се озова сам срещу Колев, но нацели десния страничен стълб. Минута по-късно отново той проби силно и от 16 метра фронтално стреля, но вратарят се представи блестящо и отрази в корнер, с което дойде и края на мача.

Така Черно море остава на 8-а позиция с 43 точки и вече не се бори за нищо в първенството. Берое е с 34 на 9-о.