Славия удари Левски за трети пореден път

Славия записа трета поредна победа над Левски, след като днес "белите" спечелиха с 3:2 гостуването си на "сините" в среща от втората шестица на шампионата.

Димитър Пиргов откри резултата в 25-та минута, но преди почивката Радослав Цонев изравни преди почивката. След нея Петър Атанасов направи 2:1, а малко след това Веселин Минев беше изгонен. В края двата тима си размениха по един гол чрез Жереми Манзоро и Радослав Цонев, но това беше всичко в двубоя.

Така Левски не успя да подпечата седмата си позиция в първенството, докато Славия записа три поредни победи над "сините" за първи път от 60 години насам.

Славия започна по-настървено и още в първата минута Иван Вълчанов се озова зад защитата на Левски и стреля силно, но Йоргачевич изби. Малко след това удар на Диего Фераресо облиза гредата.

"Сините" отговориха със слаб изстрел на Роман Прохазка, а Антонио Аниете поиска дузпа в 14-та минута, но реферът Никола Попов прецени, че срещу него не е извършено нарушение.

В 25-та минута "белите" все пак вкараха. След центриране от корнер Димитър Пиргов засече топката с глава и я прати в мрежата зад Йоргачевич.

Домакините пропуснаха веднага да върнат гола. Аниете стреля от дузпата, но вратарят на Славия Георги Петков спаси.

Точно преди почивката Радослав Цонев изравни. Той стреля от дистанция, топката рикошира в тялото на Димитър Пиргов, излъга Петков и се оплете в мрежата му за 1:1.

Още в началото на втората част домакините можеха да поведат. Мигел Бедоя обаче нацели гредата.

В 54-та минута Марио Кирев, влязъл на мястото на Георги Петков, чиято глава беше сцепена от Белаид, сбърка. Опитвайки да изчисти топката пред наказателното си поле той остави вратата си празна. Мигел Бедоя стреля от около 20 метра, но топката мина над вратата.

Славия отново да поведе в 62-ата минута. След недобра намеса на Борислав Стойчев, Петър Атанасов се озова на позиция да стреля от около 8-9 метра и прониза Йоргачевич за 2:1.

Домакините се изнервиха и Веселин Минев беше изгонен, след като си изпроси два жълти картона за две минути. Първо в 74-та минута беше предупреден, защото искаше от съдията да даде картон на Карлос Фонсека. След това той си върна с груб фаул срещу португалецът и логично беше пратен под душовете.

До края мачът се изнерви още повече, а "белите" използваха всяка възможност да бавят времето. Аниете имаше една възможност да изравни, когато изпревари Марио Кирев и вратата на Славия остана празна, но испанецът беше далеч и после не намери добро продължение.

При поредната си бърза контра в 86-та минута Славия стигна и до трети гол. Карлос Фонсека се измъкна от защитата и пусна успоредно на голлинията към Жереми Манзоро, който прониза Йоргачевич1.

Веднага след това обаче Радослав Цонев с хубав удар от границата на наказателното поле не остави никакви шансове на Кирев за крайното 2:3.