ЦСКА се отпуши, но загуби битката на "Коматево"

ЦСКА най-сетне успя да отбележи гол след почти 1000 минута суша, но "червените" загубиха с 2:3 визитата си на Ботев Пловдив в среща от плейофите на българското първенство.

Тони Силва с изравнителен гол в 38' сложи край на кошмарната серия без попадение на "армейците", след като Лазар Марин бе извел Ботев напред в резултата.

Лъчезар Балтанов и Иван Цветков вкараха другите два гола за "канарите", докато Неманя Милисавлевич също се разписа за столичния тим.

И двата тима завършиха срещата с по десет души, след като Николов от тима на Ботев и Сънди от гостите бяха изгонени.

В класирането ЦСКА заема четвърто място с 48 точки, докато Ботев е шести с 42.

Лазар Марин откри за Ботев в 33', разписвайки се от малък ъгъл във вратата на Господинов.

Малко след това обаче Тони Силва възстанови равенството за "червените", вкарвайки първи гол за ЦСКА от 360 минути насам.

Пет минути след почивката Лъчезар Балтанов покачи на 2:1, засичайки центриране от пряк свободен удар на Иван Цветков.

В 63' Иван Цветков покачи и на 3:1, след като с удар от границата на наказателното поле не остави шансове на Господинов.

Дванадесет минути преди края Неманя Милисавлевич вкара и за крайното 3:2, овладявайки топката на гърди и бележейки с воле в мрежата на Ботев.