Славия спечели първия турнир за Купата на Нова телевизия

Славия победи Локомотив Пловдив с 4:2 във финала на първия републикански футболен турнир за деца за "Купата на Нова телевизия", състоял се днес в комплекс "Спортна зона" в Герман.

Общо осем отбора се пуснаха в турнира- пет от София, два от Пловдив и един от Перник. На полуфинала Славия надделя трудно с 2:1 над Левски. Сините поведоха през първото полувреме с 1:0, докато шансът не беше на страната на белите, които на два пъти удариха греди.

В началото на втората част славистите успяха да изравнят, а малко след това да стигнат до пълен обрат с втори гол. Другият полуфинал ни предложи пловдивско дерби между отборите на Ботев и Локомотив.

Смърфовете надиграха категорично канарчетата с 4:0. В малкия финал Левски се наложи над Ботев Пловдив с 3:2 и спечели третото място в турнира. В спора за титлата Славия победи с 4:2 Локомотив Пловдив. Белите поведоха с 1:0. Смърфовете успяха да изравнят.

Последваха три безответни попадения за Славия, преди черно-белите да направят загубата си по-почетна. Победителите бяха наградени по време на официална церемония от легендата на българския футбол - Павел Панов, и председателя на Зонален съвет София в БФС - Валентин Чакъров.

Индивидуалните награди спечелиха Мартин Величков от Славия, обявен за най-добър вратар, и Атанас Кабов от Левски, избран за най-техничен играч.