Селтик писа тройка на Рейнджърс в голямото дерби на Глазгоу

снимка: ройтерс

Селтик спечели с 3:0 у дома срещу Рейнджърс в последното за сезона в Шотландия дерби на Глазгоу.

На "Паркхед" домакините поведоха в резултата в 17-ата минута след гол с глава на Чарли Мългрю, дошъл след центриране на Крис Комънс.

След точно половин час игра Комънс реализира второто попадение в полза на "зелено-белите", възползвайки се от асистенция на Гари Хупър.

Девет минути след началото на втората част Хупър оформи класическия резултат след подаване на Йоргос Самарас.

Три кръга преди края на сезона Селтик има актив от 87 точки, докато Рейнджърс изостава на 21 точки след своя стар съперник, съобщава БТА.

"Зелено-белите" си осигуриха шампионската титла на страната още преди три седмици, с победата с 6:0 навън срещу Килмарнък.