Славия с класическа победа над Монтана

снимка: pfcslavia.com

С три гола, отбелязани през първата част на контролния мач, отборът на Славия победи с 3:0 втородивизионния Монтана.

Фернандо Да Силва още в 6-ата минута отбеляза първото попадение в срещата. Бразилецът с плътен удар от десетина метра не остави никакви шансове за вратаря и защитата на монтанци.

Четири минути по-късно Диян Молдованов си вкара автогол, а Атанас Курдов от пет-шест метра опъна мрежата за крайното 3:0 в 31-ата минута.

Много силно впечатление с играта си през първата част направи Чавдар Янков. Атаки на скорост по десния фланг провеждаше Фернандо Да Силва и постоянното тормозеше защитата на Монтана. Галин Иванов на два пъти затрудни вратаря Христо Иванов, но до нов гол не се стигна.

Благой Наков и Венцислав Иванов на няколко пъти обстрелваха опасно вратата на Славия, но не бяха точни в завършващата част на удара. След почивката треньорите на двата отбора направиха смени, като дадоха шанс за игра на футболисти от резервната скамейка.

Проверката беше първа за двата отбора по време на зимната подготовка. Лагерът на Славия в югозападна България завършва на 26 януари. От следващата седмица "белите" ще бъдат на подготовка в Турция, където тимът ще изиграе поне пет приятелски срещи.