Грешки лишиха Ботев (Пд) от втора победа в контролите

снимка: botevplovdiv.bg

Отборът на Ботев (Пловдив) записа равенство 2:2 във втората си контрола в Кипър срещу втородивизионния руски отбор Уфа.

„Канарчетата“ бяха много близо до нова победа с 2:1, но грешки в защита лишиха тима от победа, като изравнителния гол за руснаците падна в последната минута.

Само преди три дена Ботев победи с 2:1 швейцарският Сион с голове в последните минути.

Контролата между Ботев и Уфа се игра на един от терените в комплекса "Алфа спорт център" край Ларнака, Кипър. Ботев поведе с попадение на Иван Цветков, но допусна изравняване след грешка на вратаря Росен Андонов. Ромарио отново изведе „канарите“ напред, но отново след грешка в защита Голубов изравни в последната минута.

Иначе „канарчетата“ изиграха много интересен двубой с повече динамика в атакуващ план.

Треньорът Станимир Стоилов използва почти два различни състава за двете полувремена. Първата част в атака за пловдивчани започнаха Иван Цветков, Мариян Огнянов, Вандер Виейра и новото попълнение Куртеан

Ботев стартитра по-силно срещата и овладя играта в центъра, но липсваше точния извеждащ пас.

Йордан Христов не успя да уцели вратата след хубав удар в 23-та минута. Все пак Ботев откри само четири минути по-късно след много добра атака, която премина през почти всички офанзивни футболисти.

Христов и Куртеан разиграха и топката стигна до Мариян Огнянов. Той намери добре Иван Цветков, а нападателя се освободи от защитник и с диагонален удар прати топката във вратата. Малко след това новото попълнение Куртеан стреля силно, но топката встрани от вратата.

В 38-та минута отново Куртеан бе замесен след като центрира в наказателното поле, но там Цветков и Огнянов се разминаха с топката. До края на полувремето Георги Сърмов стреля от границата на наказателното поле, но неточно.

Станимир Стоилов смени шестима футболисти на полувремето, а в 58-та пусна още трима. Преди това отново Георги Сърмов стреля опасно и този път вратаря трябваше да се намесва.

В 62-та минута влезлият като резерва Димитър Везалов направи хубав шпагат точно преди удар на руснаците. В тези минути играчите на Уфа се активизираха след смените в Ботев (Пд). Тогава обаче дойде и досадна грешка на младия вратар Росен Андонов, който подари топката на  Игор Безденежник и руснака със силен удар изравни резултата.

Канарите“ отново се засилиха в предни позиции и се опитваха с всички сили да си върнат предимството. Педро направи силен пробив и намери Доре, който стреля встрани от вратата само от 2-3 метра.

В 74-та минута Ромарио Куртзорг се разписа много красиво попадение в горния десен ъгъл на вратата. Ботев (Пд) се виждаше победител в този мач, но след грешка на Везалов, топката попадна в Димитър Голубов, който с много силен удар изравни за 2:2.