Славия разгроми Малеш в Сандански

Славия разгроми Малеш Микрево с 6:1 в първия си приятелски мач по време на зимната подготовка. Още в 20-ата минута на срещата в Сандански отборът от "Б" група поведе в резултата, но с голове на Иван Тодоров, Павле Попара, Георги Пашов, Милан Ставрич и Спас Георгиев, разписал се на два пъти, столичани стигнаха до победата. Малеш стигна до преднина след изпълнение на дузпа от Жежев.

Наказателният удар бе отсъден заради игра с ръка на Иван Станчев, който получи червен картон, а на негово място влезе Илиев. Славия изравни в 28-ата минута след пробив на Владислав Златинов, който намери Спас Георгиев и юношата откри головата сметка на "белите".

Две минути по-късно Иван Тодоров с глава вкара втория гол за отбора от София, а в 43-ата минута отново Георгиев покачи резултата на 3:1. Пет минути след почивката Павле Попара бе изведен в коридор и реализира четвъртия гол във вратата на втородивизионния тим.

В 68-ата минута новото попълнение на "белите" Милан Ставрич удари греда след изпълнение на пряк свободен удар. Четвърт час преди края друг нов в състава на столичани Георги Пашов реализира за 5:1, а само 120 секунди по-късно Ставрич оформи крайното 6:1 след асистенция на Радослав Василев.

В тази среща старши треньорът Мартин Кушев пусна в игра общо 21 футболисти в състава на Славия. В проверката не взеха участие Живко Желев и Жуниньо.

Следващата приятелска среща на "белите" е на 27 януари с отбора на Банско, информира БТА.

Състав на Славия: Вълков, Станчев, Златков, Ив.Тодоров, Бишевич, С.Георгиев, Сандански, Милчев, Димитров, Божов, Златинов (Петров, Попара, Ставрич, Романов, Пашов, Василев, Васев, Ц.Тодоров, Н.Илиев, Филипов)