Литекс победи Ботев (Враца) с гол в последната минута

снимка: pfclitex.com

Шампионът Литекс се наложи с 3:2 над Ботев (Враца) в контролна среща, играна в Сандански.

Първото по-опасно положение бе в 7-та минута. Тогава Страхил Попов центрира отдясно в наказателното поле на Ботев, но топката не стигна до Христо Янев. Шестдесет секунди по-късно вратарят на врачани Митов виртуозно боксира топката секунди преди тя да стигне до Мирасема. Последва и пропуск на Христо Янев, чийто шут профуча на сантиметри от дясната греда.

Шампионите можеха да открият в 20-та минута, когато след серия двойни подавания между Янев и Костадинов, последният изскочи в удобна позиция, но не успя да нанесе удар.

Ловчанлии все пак поведоха в 25-та минута. Тогава Христо Янев изпълни отлично фаул и прати топката зад Митов.

Девет минути по-късно момчетата на Антони Здравков се добраха до равенството. Ивайло Данчев пресече върната топка и отблизо не остави шансове на Илко Пиргов.

През второто полувреме Христо Стоичков пусна единадесет нови играчи. Дебют с оранжевата фланелка направи Галин Иванов. Именно той бе в основата на втория гол във вратата на Ботев. В 54-та минута привлеченият от Славия халф отлично намери таланта Никола Колев, който с удар по земя отбеляза за 2:1.

Врачани обаче не се предадоха и в 67-та минута за втори път изравниха резултата. Илия Илиев получи топката вдясно от наказателното поле на Литекс и намери Балтанов. Останал в удобна позиция срещу Александров, бившият полузащитник на Левски бе точен за 2:2.

Литекс все пак стигна до победата в последните секунди на мача. Никола Колев центрира от корнер в малкия пеналт на Ботев, топката стигна Момчил Цветанов и младежкият национал отблизо фиксира крайното 3:2.

Литекс - Ботев (Враца) 3:2

Стадион: "Вихрен", Сандански, 200 зрители

Литекс: 1. Пиргов, 16. Попов, 18. И.Миланов, 33. Бодуров, 3. Занев, 21. Цветков, 15. Т.Костадинов, 7. Янев, 11. Мирасема, 14. Ваюши, 17. Г.Миланов (46',Александров, Динчев, Итуа, Жоц, Николов, Руменов, Цветанов, Борисов, Г. Иванов, Смирнов, Колев)

Треньор: Христо Стоичков

Ботев (Враца): 1. Митов, 7. Ан.Петров, 14. Альошев, 15. Пенчев, 13. Маринов, 8. Валериев, 25. Чалъков, 19. Христов, 25. М.Петров, 9. Данчев, 24. Владинов (46', Цветковски, Куанг, Ковачев, Найденов, Ванков, Балтанов, Коконов, Раденцов, Илиев, Костадинов, Мирчев)

Треньор: Антони Здравков

Главен съдия: Христо Ристосков

Жълт картон: Валериев (25')

Голмайстор: Янев (1:0, 25'), Данчев (1:1, 34'), Колев (2:1, 54'), Балтанов (2:2, 67'), Цветанов (3:2, 90')