Славия покоси Ботев за Купата, пловдивчани отново се чувстват ощетени

Славия постигна класическа победа с 3:0 на Ботев (Пловдив) на своя стадион в столичния квартал „Овча купел" и по този начин повиши сериозни шансовете си да се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България.

Старши треньорът на домакините Велислав Вуцов направи дебюта си по най-добрия начин с убедителен успех над един от отборите пред Славия в класирането на А група.

„Белите" се оказаха далеч по-ефективни и агресивни в поведението си на терена от своя съперник, което им позволи да реализират три от положенията си.

В 14-ата минута Живко Желев демонстрира головия си нюх и откри резултата за домакините, а в 43-ата Петър Димитров покачи на 2:0.

При положението за второто попадение останаха сериозни съмнения за засада, а повторенията показаха, че страничният съдия неправилно е оставил играта да продължи, защото Димитров в действителност е зад защитата на Ботев при извеждащото подаване на Здравко Лазаров.

Играта на Ботев не вървеше и попадението от засада беше най-малкият проблем на „канарчетата", защото те дори с човек повече не можаха да се доберат поне до ценен гол на чужд терен.

В 67-ата минута Живко Желеев получи втори жълт картон след грубо влизане в краката на Вандер Виейра и трябваше да остави съотборниците си в намален състав. В действителност Ботев започна повече да владее топката и се настани трайно в половината на Славия, но без по никакъв начин да притеснява вратарят Георги Петков.

В 76-ата минута Петър Димитров реализира втория си гол в мача и направи резултата класически в прекрасно изпълнение на пряк свободен удар. Резервата Филип Филипов беше фаулиран на изгодна позиция пред наказателното поле и Димитров с техничен изстрел превърна статичното положение в 3-ти гол за Славия.

Най-чистата ситуация пред вратата на „белите" беше създадена в 55-ата минута, когато Мариян Огнянов направи хубав пробив по крилото и центрира по земя за оставения на добра позиция Вандер. Нападателят на Ботев обаче стреля разочароващо високо над вратата и вбеси треньора си Ферарио Спасов.

Огнянов беше най-активният играч в състава на гостите, но неговите усилия не получаваха достатъчно подкрепа от съотборниците му и така не се стигна дори до почетен гол за „канарчетата".

В 87-ата минута вече Георги Петков трябваше да показва класа, след като отново Огнянов създаде предпоставки за гол. Той беше намерен от Вандер и моментално подаде на Томаш Иршак, а чехът отправи точне удар, който обаче беше париран с вещина от Петков и така резултатът остана непроменен.