Славия победи Локо Пловдив с 2:0

снимка: БГНЕС

Славия победи гостуващия Локомотив Пловдив с 2:0.


Срещата започна вяло, като до края на полувремето домакините създадоха 2-3 положения, но равенството се запази.


В 8-та минута принудително терена напусна Том, заменен от едно от двете нови сръбски попълнения на "железничарите" Милан Милутинович.

 

В 26-та минута директен червен картон получи Иван Караманов за удар с лакът срещу Благой Георгиев. Двамата играчи се сблъскаха в единоборство за висока топка. Не беше сигурно дали има умисъл в действията на защитника, но съдията прецени, че Караманов трябва да напусне терена. Георгиев пък напусна терена с кръв по лицето, за да му бъде оказана медицинска помощ.

 

Това може би беше най-интересната ситуация през първото полувреме, защото ако се изключат няколкото положения на домакините, пропилени от Тодор Колев и Мартин Керчев, двата отбора не създадоха реални голови опасности.

 

През второто полувреме, Славия бързо откри резултата срещу останалия с човек по-малко отбор на Локомотив. Първо в 53-та минутаТодор Колев удари гредата след удар с глава. След това (54') последва изпълнение ня корнер и при него стана стана страхотно меле в наказателното поле на гостите при което отново Тодор Колев пропусна да открие резултата след силен изстрел над вратата.

 

Голът падна в 55-та минута, когато Мартин Керчев финтира двама бранители в наказателното поле и с мощен удар с десния крак откри резултата - 1:0 за Славия.

 

В 78-та минута домакините нанесоха втория си удар в мача, след като влезлият като резерва Галин Иванов удвои резултата след чудесен извеждащ пас на Тодор Колев.

 

Така Славия напрактика реши срещата, а до края и гостите нямаха сили за нещо повече и "белите" спечелиха трите точки.