Славия официално прати Пирин в "Б" група

Славия спечели с 2:0 като гост срещу Пирин (Гоце Делчев) в среща от 33-ия кръг на втората седмица в "А" група.

Успехът отдалечи столичани от зоната на изпадащите, докато домакините отпаднаха на теория от елита. Пирин се присъединява към Нефтохимик и Любимец и догодина ще играе във втора дивизия.

"Белите" имаха пълно превъзходство на терена през всичките 90 минути, а бразилецът Фернандо да Силва се разписа на два пъти и донесе успеха в полза на водения от Милен Радуканов отбор.

В 27-ата минута гостите от София поведоха в резултата с точен удар на Да Силва от десет метра, дошъл след многоходова комбинация.

След почивката по-добрата игра на Славия продължи и закономерно се стигна до втори гол. В 61-ата минута самостоятелен пробив на Фернандо да Силва завърши с точен удар на бразилеца и ново попадение за "белите".

След тази победа Славия има актив от 43 точки на девето място в класирането, докато изкаралият два сезона в елита Пирин има едва 19 точки.