Берое сензационно загуби от Нефтохимик

снимка: beroe.bg

Нефтохимик постигна втора победа във втората фаза на първенството, след като се наложи с 1:0 над Берое. С тази победа шейховете събраха 19 точки и се отлепиха от последното място в А група, където вече е Любимец.

Единственото попадение вкара Ерай Карадайъ в 14-ата минута, който завърши атака на Емануил Манев и Ивелин Янев, който му центрира технично от ляво. Карадайъ сложи крак пред топката и подлъга вратаря Караджов.

Иначе първото положение в мача беше за гостите, след като Стефан Спировски стреля, а вратарят Динко Георгиев не се намеси както трябва. Топката се отби в страничната греда и тръгна да влиза във вратата, но Георги Петков изчисти топката. След гола гостите опитаха да стигнат бързо до равенството, но освен поредица от центрирания, други проблеми за вратаря Георгиев нямаше

. Едва пет минути преди края на първата част Селим Керкар центрира остро, бургазлии малко се засуетиха, а вратарят Георгиев също беше неубедителен. Все пак Диян Лефтеров изрита топката пред голлинията.

Ситуацията не се промени и през второто полувреме. Още във 2-ата му минута Зехиров стреля по диагонала, но този път Юри Иванов се подложи на топката. В 71-ата минута след ново статично положение напрежението се върна за вратаря на Нафтата, но отново нямаше кой да насочи топката в мрежата.

Само минута по-късно удар на Керкар беше спасен от вратаря Георгиев, а алжирецът имаше претенции, че рикоширалата топка е укротена от защитник с ръка. Съдията Давидов обаче подмина претенциите му.

Последната възможност в мача беше в 91-ата минута, когато Георги Андонов беше останал сам на чиста позиция, но от 7-8 метра не улучи вратата.