Славия не победи и в Бургас

Отборът на Славия записа осми пореден мач без победа в българския шампионат, след като тази вечер "белите" загубиха с 0:2 гостуването на Черноморец в среща от 14-ия кръг.

Така последният успех на Славия датира от края на месец септември насам, когато отборът на Мартин Кушев спечели столичното дерби с Локомотив (Сф). Славия все пак остава на 9-а позиция с актив от 16 точки, по-голямата част от който бе натрупан в първите мачове от кампанията.

Черноморец пък се изкачи на 4-о място в таблицата, увеличавайки актива си на 27 пункта. Пети е Литекс с 26 точки.

Точни за "акулите" в днешната вечер бяха Уатара и Балтанов, които вкараха по един гол през двете полувреме на срещата.

През първата част и двата тима опитаха да открият резултата на ст. "Лазур", но първи това сториха домакините. В 34' Фо-Поре успя да намери с центриране Юсуф Уатара, който с изстрел по земята матира Георги Петков за 1:0.

Второто полувреме започна ужасно за "белите", които допуснаха и втори гол, едва три минути след подновяването на играта.

Голмайсторът Уатара отново стреля по посока мрежата, а в последвалото меле топката се озова в краката на Лъчезар Балтанов. Бившият халф на Левски простреля някогашния си съотборник Георги Петков и удвои - 2:0.