Локо (Пд) продължи убедителното си представяне след победа в Стара Загора

Локомотив (Пд) продължи възхода си под ръководството на Стефан Генов и записа трета поредна победа в първенството, след като тази вечер в мач от 14-ия кръг победи Берое с 2:1 като гост в Стара Загора.

В 57-ата минута Стефанов откри резултата, а само 8 минути по-късно след негово центриране Зафиров си заби автогол. Почетното попадение бе дело на Андонов от дузпа в 68-ата минута.

Това е и 4-и мач без загуба за „смърфовете", които се изкачиха до 7-а позиция в класирането, като те имат 21 точки. Берое пък изостана на 11-а позиция с 14 пункта.

Срещата започна с натиск на домакините, но пловдивчани създадоха първите по-сериозни положения. Първо в 10-ата минута Златински изведе Абушев сам срещу Акалски, но вратарят направи страхотно спасяване. След това отново нападателят беше на стрелкова позиция, но стреля слабо.

До края на полувремето домакините тотално доминираха на терена и само невероятните намеси на Господинов спасиха „смърфовете". Вратарят се намеси блестящо при топовен удар на Здравко Илиев, а след това парира удар на Каядо, който беше останал сам срещу него.

Беройци се отчетоха с още няколко опасни удара до края на полувремето, но отново Каядо не успя да отбележи.

Второто полувреме започна отново с по-добра на домакините, но защитата на Берое сбърка фатално в 57-ата минута и топката попадна в Стефанов, който финтира защитник и с удар под плонжа на Акалски отбеляза за 0:1.

Отново Стефанов беше герой за своите само 8 минути по-късно, след като напредна по крилото и центрира в наказателното поле, където Зафиров си заби автогол и почти предреши изхода на двубоя.

Все пак в 68-ата минута беше свирена дузпа за домакините, след като Котев игра с ръка в наказателното поле. Минута по-късно Георги Андонов я реализира за 1:2, но Берое така и не стигна до изравнителен гол до края.