Славия е на полуфинал след 0:1 от Миньор

Отборът на Славия загуби от Миньор с 0:1, но очаквано е на полуфинал в турнира за Купата на България, след като „белите" разгромиха пернишкия тим с 5:2 като гост в първия мач.

Класирането напред остави живи надеждите на феновете за трофей в навечерието на 100-годишнината на клуба от „Овча Купел", но представянето на футболистите в реванша едва ли е дало много поводи за оптимизъм сред привържениците.

Славия имаше комфортна преднина от първия мач на „Стадиона на мира" и това позволи на старши-треньора Велислав Вуцов да даде почивка на част от титулярите.

Мачът се игра пред малцина зрители на „Овча Купел", а на трибуните нямаше никакви фенове на гостите, след като изходът от сблъсъка беше решен още след първата среща.

Двата отбора видимо не си даваха много зор и всичко по-интересно през първото полувреме се изчерпа с отменен заради засада гол на Софрониев от Миньор в 7' и удар на Здравко Лазаров в гредата 8 минути по-късно.

През втората част над стадиона се изсипа сериозен дъжд и това още повече намали качеството на двубоя.

Все пак може да се отбележи завръщането в игра на бившия национал Чавдар Янков, който влезе като смяна в 72', след като в продължение на 6 месеца лекуваше травма в коляното.

Единственото попадение в срещата беше отбелязано от резервата Окечукво, който вкара от точката на дузпата след центриране в наказателното поле на Славия.

Така Миньор спечели с 0:1, но отпада от турнира, а „белите" ще очакват жребия за полуфиналите, където освен тях, са тимовете на Локомотив (София), Берое (Стара Загора) и победителя от сблъсъка Литекс - Левски.