Слабакът Алмерия разплака Валенсия на "Местая"

[object Object]

Валенсия удари дъното под ръководството на Мирослав Джукич, след като тази вечер "прилепите" допуснаха шокираща загуба с 2:1 от Алмерия, и то на своя "Местая" в мач от 11-ия кръг на Примера дивисион.

Жонас даде очакван аванс на домакините в 33', но през втората част Валенсия се отпусна и допусна сериозни грешки, които доведоха до голове на Торсилиери в 61' и Видал в 70', които пратиха в екстаз малкото фенове на отбора днес.

По всяка вероятност това ще е и последната среща на Мирослав Джукич като наставник на Валенсия, след като "прилепите" записват много слаб старт за сезона и вече са далеч от първите позиции.

Валенсия се срина до 11-о място и вече е в серия от 4 мача без победа, в които взе едва една точка. Тимът на Джукич има едва 13 точки.

На другия полюс е Алмерия, който след 5 поредни загуби и едва 3 точки в първите 10 кръга, вече има 6 пункта и се доближи до изплуването от последното място. Осасуна и Бетис са пред новака, съответно със 7 и 8 точки.

След силно полувреме за Валенсия единствено Жонас успя да се разпише във вратата на Алмерия, като в 33' изпълни точно дузпа за нарушение срещу Пощига. До края на полувремето обаче Каналес и Пощига изпуснаха по още едно положение.

През втората част гостите се активизираха и в 62' защитата на Валенсия не внимаваше и позволи Торсиглиери да отбележи за 1:1. В 70' пък резервата Видал донесе победата, след като направи 40-метров пробив, а ударът му рикошира в защитник и влетя във вратата.

До края на мача удар на Фегули бе изпит от голлинията, а Каналес нацели гредата.