Реал Сосиедад изпусна 3-те точки във Валядолид

Четвъртият представител на Испания в Шампионската лига Реал Сосиедад не можа да запише трета поредна победа в Примера дивисион, след като допусна късен частичен обрат от 2:0 до 2:2 в гостуването си на Валядолид.

Френският топ реализатор на баските Антоан Гризман осигури убедителна преднина на тима си с двата си гола в 15-ата и 53-ата минута.

В 76-ата и 79-ата обаче домакините зарадваха феновете си на „Естадио Хосе Сория" с попадения на Даниел Ларсон и Хави Гера за крайното 2:2.

Така Сосиедад събра 14 точки в актива си и временно се намира на 9-та позиция в класирането преди изиграването на останалите мачове от междинния 11-ти кръг в Ла Лига. Валядолид е с 11 пункта на 13-та позиция.

Гризман вече има 6 попадения на сметката си в първенството до момента и се намира на престижното 5-то място сред топ реализаторите в испанския шампионат.

Пред него са Алексис Санчес от Барселона също с 6 гола, Кристиано Роналдо и Лионел Меси с по 8, както и Диего Коща (Атлетико М) с 11.

Даниел Ларсон е първият играч на Валядолид, който вкарва гол и подава за друг в един и същи мач на тима през сезона.