Слаба Чехия се издъни срещу Финландия

Един от следващите съперници на България в световните квалификации- Чехия, отстъпи с 0:1 на Финландия в контролна среща, която се игра пред 9000 зрители на стадиона в Теплице.

България гостува на Чехия на 16-и октомври, като четири дни по-рано пък в София пристига Дания. До момента чехите играха именно с Дания в събота и завършиха 0:0 в Копенхаген.

Снощи те играха без вратаря и капитан на тима Петер Чех, а медиите в страната отбелязаха притеснително слабата игра на отбора на селекционера Михал Билек. И докато в събота в квалификацията с Дания поне защитата си свърши работата, то сега и това не се получи, като единствено вратарят Ян Лащувка изглеждаше концентриран.

Слабата игра обаче не се хареса на публиката в Теплице, която прие националния отбор за първи път от три години насам. Още след 30-ата минута феновете започнаха да осврикват тима заради апатичните му действия.

Единственото попадение в срещата падна в 43-ата минута и беше дело на играча на Шалке'04 Теему Пуки. Чехите обаче остават без отбелязан гол близо 6 часа и половина или точно 378 минути, като това става все по-притеснително.

"Наясно съм със ситуацията. Тя е точно същата, както беше миналата година преди Евро 2012. Имаше много разстроени и разгневени фенове след мача с Норвегия. През първото полувреме показахме много слаба игра. Противникът ни превъзхождаше в движението по терена и позиционирането, обясни след срещата треньорът Михал Билек.

Тимът му подобри представянето си през второто полувреме, като дори създаде доста чисти голови положения, но попадение въов финландската врата така и не падна. На два пъти Ирачек, както и Томаш Сивок веднъж се разминаха с гола.

Състав на Чехия: Ян Лащувка, Франтишек Райторал, Томаш Сивок, Марек Сухи, Михал Кадлец (70- Роман Хубник), Ярослав Плашил (46- Милан Петржела), Томаш Хюбшман (83- Ян Резек), Владимир Дарида, Петер Ирачек, Вацлав Кадлец (46- Матей Видра), Томаш Пекхарт (46- Давид Лафата).