Аржентина и Меси не успяха да се справят с Перу (Видео)

Отборът на Аржентина бе спрян от селекцията на Перу. Двата тима завършиха 1:1 в среща от световните квалификации играна на „Естадио Насионал де Лима" в столицата на Перу.

Домакините стартираха отлично срещата и поведоха в резултата с попадение на Замбрано в 22-та минута. След това нападателят на Реал Мадрид Гонсало Игуаин оформи крайния резултат в 37-та минута.

Футболистите на Перу изобщо не се притесниха от Лео Меси и компания и от самото началото показаха, че искат да спечелят точки в този двубой.

Домакините стартираха с отлична игра и преса по целия терен. Така още във втората минута получиха право да изпълнят дузпа за нарушение срещу Джеферсън Фарфан. Клаудио Писаро се нагърби с изпълнението, но вратаря Ромеро спаси.

Въпреки пропуска перуанците продължиха да диктуват събитията на терена и стигнаха до гол в 22-та минута. Фарфан получи добра топка в наказателното поле и намери нахлуващия Зомрано, който се разписа за 1:0.

Аржентина не се притесни от попадението и дори заигра по-стабилно търсейки изравнителния гол. Той не закъсня и в 37-та минута Лавеци продължи топката към Игуаин, който от точката на дузпата нямаше проблеми за 1:1. В края на полувремето Лавеци можеше да направи пълен обрат, но не уцели вратата от удобна позиция.

Домакините от Перу стартираха по-добре и през второто полувреме и създаваха по-опасните атаки. Удар на Рамирес в 54-та минута се отрази в гредата. Аржентина така и не успя да намери себе си през втората част, като единсtвената опасност бе удар с глава на Роха.

Така въпреки равенството Аржентина продължава да е лидер в класирането с 14 точки. Отборът на Перу е седми със 7 точки. Виж пълно класиране.