Скучно нулево реми беляза срещата между Ливърпул и Уест хям

Отборите на Ливърпул и Уест хям не успяха да излъчат победител помежду си, след като завършиха 0:0 на "Анфийлд" в среща от 4-я кръг на ФА Къп, като ще има преиграване.

Двата тима показаха нелоша игра, но им липсваше късмет при завършващите удари. Вратарят на гостите Рандол се отчете с невероятно тройно спасяване, предотвратявайки удари последователно на Бентеке, Алън и пак Бентеке.

Значително подмладеният състав на Ливърпул започна доста устремено срещата, но липсата на сработка между тях пречеше на качествеността на атаката им.

Гостите от своя страна имаха един шанс да отбележат гол, но удар от пряк свободен удар на Густаво Пайет мина в страни от вратата на Симон Миньоле.

В 35-та минута младият Бранаган отправи много коварен удар по диагонала, но Рандолф внимаваше и с върха на пръстите изчисти в корнер.

Още преди почивката Славен Билич трябваше да направи две принудителни промени. Томкинс бе заменен от О'Брайън, след удар между него и Алън, при което играчът на "чуковете" получи аркада на веждата.

Коюте също трябваше да напусне терена, заради разтежение в бедрото, а на негово място се появи Йелавич.

Втората част започна добре за Уест Хям, като в 50-та минута те можеха да поведат в резултата. При центриране от пряксвободен удар, играчите на Юрген Клоп показаха проблеми при статичните положения и позволиха на Йелавич да стреля към вратата. Там обаче добре се представи Миньоле, който нямаше много работа през първата част.

15 минути преди края на срещата стражът на гостите Рандолф се превърна в герой за своите. Той първо отрази удар на Бентеке, след това спаси такъв и на Алън, а в крайна сметка белгийският нападател опита за втори път да нанесе решаващ удар, но отново вратарят на Уест Хям спаси вратата си.

В добавеното време на срещата Антонио бе най-близо до попадението за Уест Хям, но ударът му с глава срещна гредата на Ливърпул. Играта така или иначе бе спряна, след катоцентрирането към последния бе напуснало очертанията на полето секунди по-рано.

В предишния кръг на надпреварата "червените" имаха затруднение в двубоя си с Екзитър, като при гостуването си не успяха да победят далеч по-безименния си съперник и след 2:2 се наложи преиграване на "Анфийлд". Там обаче момчетата на Юрген Клоп бяха безупречни и въпреки неопитния си състав, спечелиха с 3:0.

"Чуковете" от своя страна си свършиха работата още в първия двубой, като спечелиха с минималното 1:0 като домакин над Уулвърхямптън.

Домакините ще стартират с Миньоле, Ловрен, Коулкър, Бранаган, Клайн, Смит, Тейшера, Стюарт, Айб, Алън и Бентеке.

Славен Билич ще стартира с Рандолф, Кресуел, Коюте, Моузес, Обианг, Огбона, Пайет, Рийд, Сонг, Томкинс и Валенсия.