Най-после победа за Рома в Серия А (ВИДЕО)

Рома прекъсна серията от четири мача без победа и спечели домакинството си на Фрозиноне с 3:1, за да запази поне частично шансовете си да се бори за място в зона „Шампионска лига“.

„Вълците“ се нуждаеха отчаяно от успеха, след като загубиха дербито с Ювентус с 0:1 в миналия кръг, а преди това направиха равенства с Киево (3:3), Милан и Верона (1:1). Победата обаче е едва втора в последните 13 мача на столичния тим, но и първа под ръководството на новия треньор Лучано Спалети, който започна повторния си престой начело на тима с разочароващия хикс у дома срещу последния Верона, а след това отстъпи на Юве.

Раджа Наинголан откри резултата в 18-ата минута за домакините, но Чофани изравни в 24-ата, за да остави притеснени зрителите на „Олимпико“ на почивката. Завърналият се в Серия А под наем от Милан Стефан ел Шаарауи стартира успешно кариерата си с екипа на „вълците“ и се разписа за 2:1 в 48-ата минута, а Миралем Пянич оформи крайното 3:1 в 84-ата след подаване на легендата Франческо Тоти.

Рома вече има 38 точки и се доближи на 3 пункта от 3-ия Фиорентина и 4-ия Интер, които са с мач по-малко. Ювентус е втори с 45, а водачът Наполи има 47, като тези два тима също ще изиграят срещите си от 22-ия кръг в неделя.