Скучно нулево реми беляза дербито на Манчестър

снимка: Guliver/Getty Images

Отборите на Манчестър Юнайтед и Манчестър Сити не се победиха в градското дерби на 10-я кръг и завършиха при резултат 0:0 на стадион "Олд Трафорд". Срещата бе доста скучна, като двамата вратари нямаха почти никаква работа, а селекциите на двамата мениджъри не представиха нищо интересно за зрителите.

Манчестър Сити се завърна на върха, като се изравни с Арсенал с по 22 точки. "Червените дяволи" пък остават 4-ти като събраха 20 пункта, колкото има и третият Уест Хям.

Срещата започна доста експлозивно, като двата тима редуваха атаки към двете врати, но без особени опасности за вратарите през първите 10 минути. Изненадващо първият жълт картон бе чак в 15-та минута и той бе за Фернандиньо, който извърши нарушение в центъра на терена. В 20-та минута се получи неприятен инцидент между двамата капитани, при който Уейн Рууни остана с разкървавена глава и се наложи лекарският екип на "червените дяволи" да се намесва в срещата.

До края на първата част двата тима не показаха атакуващата си мощ и не отправиха нито един точен удар в очертанията на двете врати, а преди почивката в жълто бяха декорирани още Хуан Мата от тима на домакините и Венсан Компани.

През първите 10 минути от второто полувреме, "чевените дяволи" бяха по-дейни на терена и в 51-та минута бяха много близко до гол, но отново не станахме свидетели на точен удар. При центриране на Мата от корнер, Крис Смолинг се извиси над всички и свали кълбото в малкото наказателно поле, където обаче Морган Шнайдерлин не успя да нанесе завършващ удар. Първата смяна бе от страна на Пелегрини, който пусна на терена Хесус Навас вместо Рахийм Стърлинг.

Първият коз на Луис ван Гаал бе младият Джеси Лингард, който замени Мата след 65 минути игра. Това обаче не даде резултат през първите пет минути, а се случи точно обратното. Постепенно "гражданите" започнаха да владеят повече топката, като от началото на втората част тя бе 72% от времето в краката на 20-кратните шампиони на Англия. 20 минути преди края на срещата и Маруан Фелайни също получи шанс за изява, като замени Бастиан Швайнщайгер.

Три минути преди края на срещата за първи път един от двамата вратари трябваше да се намесва в срещата. Фелайни свали с глава за Смолинг, който веднага шутира, но Джо Харт изби в корнер. До края на срещата обаче не последва поддем от нито един от двата отбора и срещата завърши без гол.

Арсенал изпревари и двата отбора на първо място в класирането в събота, след като победи трудно Евертън с 2:1 и събра 22 точки. С 1 по-малко и засега на втора позиция е Манчестър Сити, а Юнайтед е с 19 и към момента е 4-ти в таблицата. На трето място е Уест Хам, след като също вчера постигна престижна победа с 2:1 над шампиона Челси и има 20 точки.

Юнайтед не може да разчита на трайно контузения Люк Шоу, както и на Патрик МакНеър и Ашли Йънг. За Сити аут твърдо са Серхио Агуеро, Гаел Клиши и Фабиан Делф, а Давид Силва е под въпрос.

За тима на домакините на вратата ще застане Давид де Хеа. Защитата пред него ще оформят Крис Смолинг, Фил Джоунс, Луис Антонио Валенсия и Маркос Рохо. Бастиан Швайнщайгер и Морган Шнайдерлин ще бъдат точно пред четиримата в отбратана. Капитанът Уейн Рууни ще води атаката, по двата фланга ще му помагат Хуан Мата и Антони Марсиал, а Андер Ерера ще действа зад нападателя.

Мануел Пелегрини е решил да заложи на схема с трима атакуващи футболисти в лицето на Рахийм Стърлинг, Кевин де Бройне и Вилфред Бони. Яя Туре, Фернандо и Фернандиньо ще бъдат разположени в центъра на терена. Джо Харт ще бъде между гредите, а за неговата сигурност ще се "грижат" Бакари Саня, капитанът Венсан Компани, Николас Отаменди и Александър Коларов.