Събуждат ли се Милан и Ювентус? Победи за тях в Серия А

Намиращите се в средата на класирането в Серия А грандове Ювентус и Милан показаха признаци на събуждане от кризата от началото на сезона в Калчото, след като постигнаха домакински победи в 10-ия кръг на първенството.

Далеч по-сложна се оказа задачата на „росонерите“, които едва с попадение в 85-ата минута стигнаха до 2:1 над Сасуоло, и то при положение, че съперникът бе с човек по-малко над час игра.

Ювентус пък подчини с далеч по-малко драми Aталанта с 2:0 и прекрати поредицата от две последователни нулеви равенства – срещу Интер в Серия А и Борусия (Мьонхенгладбах) в Шампионска лига.

За Милан в герой се превърна новия бразилски нападател Луиз Адриано, който засече центриране от корнер на Джакомо Бонавентура и с втория си гол през сезона (предишният също след центриране от ъглов удар) осигури успеха с 2:1.

Андреа Конзили бе изгонен директно в 29-ата минута, но Сасуоло не се даде лесно и с десетима души на „Джузепе Меаца“. Вратарят спъна откъсващия се сам срещу него в пеналтерията Карлос Бака и бе наказан възможно най-жестоко от рефера, а потърпевшият се разписа от бялата точка за 1:0. В 53-ата минута звездата на Сасуоло Доменико Берарди отново не пропусна да накаже бившия си тим, но голът на Адриано в края осигури успеха на Милан.

„Росонерите“ с 13 точки се намират на 10-то място след 9 кръга, а Сасуоло с 15 е на шеста позиция.

AC Milan vs Sassuolo 2-1 All Goals 25.10.2015 HDby Pewdiepie2011

Пауло Дибала за първи път в Серия А за Ювентус се разписа от игрова ситуация и изведе „Старата госпожа“ напред срещу Аталанта в 28-ата минута. Новата аржентинска звезда на торинския колос бе в основата на всичко най-опасно за своя отбор, като асистира в 49-ата минута за Марио Манджукич – 2:0.

В 79-ата Дибала бе спънат за дузпа, но въпреки че имаше три попадения от бялата точка досега през сезона, предостави изпълнението на Пол Погба, който изпусна. От 74-ата минута до края гостите играха с човек по-малко заради втори жълт картон на Толой.

Ювентус с 12 пункта е на 12-та позиция, а Аталанта с 14 заема девето място след изиграването на 9 кръга.